Kasa fiskalna z terminalem

Kasa fiskalna z terminalem, funkcjonująca również pod nazwą kasoterminal, to wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie cechy tradycyjnej kasy i terminala płatniczego. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Czy może w tym przypadku powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego będzie miało większy sens? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Po co w ogóle ten terminal?

Odpowiedź na pytanie, czy podczas sprzedaży jakiejkolwiek usługi czy towaru terminal będzie konieczny, jest tylko jedna. Oczywiście możemy zastrzec, że przyjmujemy wyłącznie płatności gotówkowe, musimy się jednak w takim przypadku liczyć z utratą licznego grona klientów, a co za tym idzie i zysków. Obecnie bowiem ponad połowa transakcji wykonywanych na rynku, to transakcje bezgotówkowe, przy czym należy pamiętać, że ich liczba będzie już wyłącznie wzrastała.

Można zatem założyć, iż kasoterminale już w najbliższym czasie podbiją światowe rynki. Nie jest bowiem tajemnicą, że klienci są coraz bardziej wybredni, a przedsiębiorcy, oczekując zysków, starają się sprostać wszystkim ich potrzebom. Chcemy móc płacić wygodnie zawsze i wszędzie, nie chcemy nosić portfela. Płatności dokonywane smartfonem, a nawet zegarkiem to już absolutny standard. Pozostaje zatem jedynie wybrać ten najlepszy terminal z kasą fiskalną.


Co się zmieniło w kasach fiskalnych w 2020 roku? https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/kasy-fiskalne-w-2020-roku---co-sie-zmienilo


W jakiej branży to się sprawdzi?

Kasa fiskalna z terminalem to zatem idealne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić miejsce i czas, ale również umożliwiające dokonywanie transakcji płatniczych w różnych miejscach. Ani klient, ani przedsiębiorca nie są już ograniczeni przestrzenią stacjonarną. Gdzie to się sprawdzi można by zatem zapytać. Odpowiedź brzmi: wszędzie!

Kasoterminal mobilny może posłużyć zarówno jako kasa fiskalna dla kosmetyczki, która pracuje w salonie lub dojeżdżając do klienta, jak również dla sprzedawcy pizzy, który każdego dnia dowozi towar pod wskazany adres. Kasa fiskalna przenośna od niedawna jest również wykorzystywana przez firmy kurierskie, co jest niewątpliwie prawdziwą rewolucją jeżeli chodzi o płatności pobraniowe. Jedynym wymogiem i koniecznością jest tutaj dostęp do internetu, ale w obecnych czasach niczego to już nie komplikuje.

Skąd ten pomysł?

Prawda jest taka, że zapotrzebowanie na mobilne i wielofunkcyjne kasy fiskalne z terminalem było widoczne na rynku od bardzo dawna. Dopiero jednak od kilku lat wprowadzenie takiego rozwiązania jest możliwe. Wcześniej bowiem na przeszkodzie stały między innymi obowiązujące przepisy prawa handlowego. Między innymi ten, który zakładał, iż w raz zarejestrowanej kasie fiskalnej nie można dokonywać absolutnie żadnych zmian i modyfikacji, tych z kolei wymaga użytkowanie terminala, który jest regularnie i stosunkowo często aktualizowany. Producentom kas fiskalnych udało się jednak ten problem ominąć łącząc ukrytą w drukarce kasę fiskalną z terminalem za pomocą kabla. W ten sposób otrzymano dwa osobne urządzenia, które jednak wyglądały jak jedno i były ze sobą kompatybilne. Było to niewątpliwie rewolucyjne posunięcie, które już na zawsze odmieni świat płatności mobilnych.


Drukarka fiskalna dla przedsiębiorcy. Jak wybrać? Zobacz bazę wiedzy: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/drukarka-fiskalna-dla-przedsiebiorcy