Jak wybrać dobry hotel?

Jesteśmy coraz bogatsi i chcemy wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze. Dużą część zarobków jesteśmy skłonni wydać na podróże. Jak i gdzie najchętniej wypoczywamy?

Dużo zależy od naszego statusu materialnego i sposobów na wypoczynek. Dużą popularnością cieszą się kwatery prywatne, ze względu na domową atmosferę i niską cenę. Stosunkowo atrakcyjne cenowo są również małe pensjonaty i domki letniskowe. Najwyższy standard zapewniają jednak przede wszystkim hotele. Nastawione są one na obsługę klienta zamożniejszego i oferują mu w zamian wysoką jakość pobytu. Jednak nie każdy hotel będzie gwarancją udanego wypoczynku.

Wybierając hotel na wakacje czy weekendowy wypad za miasto należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o obiekcie znajdujące się na portalach turystycznych. Opinie turystów na temat warunków panujących w hotelu, obsłudze, wliczonych w cenę atrakcjach stanowią ważne źródło informacji. Zapoznanie się z nimi pozwoli uniknąć rozczarowań związanych ze standardem pobytu czy niesmacznym jedzeniem. Czytając referencje możemy również dowiedzieć się o niespodziankach czyhających na turystę, takich jak dyskoteki w hotelu czy sąsiedztwo zakładu generującego hałas. Z opinii dowiemy się również o czystości pokoi, jakości materacy na hotelowych łóżkach, czy obecności placu zabaw dla najmłodszych.

Najczęstszym kryterium wyboru odpowiedniego miejsca na nocleg jest cena. Jednak tani hotel to nie zawsze dobry hotel. Hotel zapewniający usługi o wysokiej jakości generuje duże koszty dla właściciela, a więc cena pobytu również kosztuje odpowiednio dużo. Za tę cenę mamy uprzejmą i fachową obsługę, codziennie sprzątany pokój czy też pyszne śniadanie w hotelowej restauracji. Niska cena za pobyt powinna nas skłonić do refleksji, z czego wynika ta na pozór atrakcyjna oferta. Okazać się może, że obiekt dawno nie przechodził remontu albo że jest daleko od jakichkolwiek ośrodków rozrywki lub znajduje się przy ruchliwej trasie.

Z ostrożnością należy podchodzić również do zdjęć wnętrz hotelu. Profesjonalny fotograf umie zrobić korzystne ujęcia, które powiększają optycznie pokój, czy też celowo nie obejmują nieatrakcyjnego widoku z okna. Uważne przestudiowanie zdjęć może zasiać w nas uzasadniony niepokój co do warunków przedstawionych w ofercie, można wtedy wystosować zapytanie do obiektu o doprecyzowanie warunków panujących w hotelu poprzez przykładowo przesłanie dodatkowych zdjęć.

Podczas rezerwacji noclegu, hotel powinien poinformować nas o standardzie pokoju. Najważniejszymi opcjami pokoju jest osobna łazienka lub wspólna na korytarzu, aneks kuchenny czy ogólnodostępna kuchnia czy też codzienne sprzątanie pokoju. Zazwyczaj hotel pozwala na wybór tych i innych opcji na swojej stronie internetowej.

Wybierając hotel musimy również zastanowić się jak chcemy spędzić wolny czas podczas pobytu. Inne wymagania co do rozrywek będzie miała osoba nocująca w hotelu jedną noc podczas krótkiej delegacji, a inne para wyjeżdżająca na romantyczny weekend. Większość dużych hoteli oferuje śniadania w cenie noclegu oraz pozostałe posiłki, które można wykupić w hotelowej restauracji. Im wyższa cena za pobyt, tym wybór opcji jest większy. Najlepsze hotele oferują luksusowe spa, baseny, siłownie, masaże czy mini parki wodne.

Od charakteru pobytu zależy również wybór otoczenia hotelu. Jeśli chcemy pozwiedzać okolicę a nie mamy własnego auta do użytku, powinniśmy wybierać obiekty dobrze skomunikowane z resztą miasta czy okolicznymi miasteczkami. Wielbiciele natury i aktywnie spędzanego na świeżym powietrzu czasu, docenią hotele położone w malowniczych miejscach, w pobliżu lasów czy jezior. Hotel taki często posiada w ofercie pokoje z wyjątkowym widokiem. Turyści chcący spędzić wesoło czas z przyjaciółmi wybiorą hotel, który organizuje dyskoteki czy nawet potańcówki na plaży. Natomiast pary szukające romantycznego miejsca docenią koncerty smyczkowe w hotelowej restauracji czy możliwość wspólnego relaksu podczas masażu we dwoje.

Poszukując odpowiedniego miejsca na nocleg możemy skorzystać z portali oferujących pośredniczenie w rezerwacji hotelu. Portal taki pozwala w jednym miejscu porównać różne miejsca i wybrać najbardziej nam odpowiadający. Istotną kwestią jest także zabezpieczenie interesów klienta dzięki ochronie portalu. W razie niezgodności oferty ze stanem rzeczywistym, przy wsparciu portalu możemy starać się o odzyskanie całości lub części pieniędzy. Portal zabezpiecza nas też przed oszustami, którzy oferują pokoje w hotelu którego de facto nie ma. Gdy na miejscu okaże się, że pod podanym adresem nie ma naszego hotelu, portal pomoże nam w organizacji innego miejsca na nocleg.

Ciekawą opcją pobytu w wolnym czasie, jest organizowana przez hotele organizacja wyjazdu dla singli. Hotel zapewnia wtedy wieczorki zapoznawcze, wspólne gry i zabawy integracyjne, a nawet atrakcje typu żeglowanie czy całodzienny pobyt w parku rozrywki. Taki wypad jest doskonałą okazją do poznania swojej drugiej połówki lub też po prostu ciekawego spędzenia wolnego czasu