Jak znaleźć tanie zakwaterowanie w trakcie podróży?

Wszyscy lubimy przebywać w dobrych, miłych i tanich hotelach, a także komfortowo podróżować. Z pewnością, jeśli lubimy podróżować, nigdy nie zaszkodzi zaoszczędzić trochę pieniędzy w zakwaterowaniu, jednej z najdroższych pozycji podczas planowania podróży. Zarezerwujmy hotel z rezerwacją, czyli z odpowiednim wyprzedzeniem. Z reguły strony, które służą do rezerwacji, są bardzo łatwe w zarządzaniu, intuicyjne i wizualne. Naprawdę, łatwo się po nich poruszać. Trzeba jednak wiedzieć, na co w szczególności należy zwracać uwagę.

Istnieje wiele zalet rezerwacji noclegu wykonywanej za pomocą takich stron internetowych. Możemy szybko zobaczyć wynik przyznany hotelowi przez innych podróżnych, którzy zatrzymali się w hotelu przed nami. Zazwyczaj można znaleźć wiele szczerych opinii wszelkiego rodzaju i zorientować się, czy możemy znaleźć w tym miejscu to, czego poszukujemy. Warto także zarejestrować się na koncie rezerwacyjnym. Rezerwując z nimi, otrzymujemy zniżki, gdy ponownie zarezerwujemy noclegi za pomocą tej strony. Cena, którą otrzymamy w Internecie, jeśli zalogujemy się z konta, jest czasami lepsza niż cena, którą podaje się reszcie podróżników. Zazwyczaj prawie wszystkie hotele mogą anulować rezerwację przez Internet. Chociaż zawsze przed przyjazdem do hotelu należy sprawdzić politykę anulowania rezerwacji każdego z nich.

Niemniej jednak rezerwacja hotelu przez Internet ma pewne wady. Czasami możemy nie znaleźć najlepszej ceny. W rzeczywistości, jeśli porównamy cenę hotelu w innych porównywarkach hotelowych możemy znaleźć ten sam hotel po niższej cenie na innej stronie. Może się także czasami zdarzyć, że będziemy również musieli uiścić opłatę za rezerwację. Innymi słowy, cena, która pojawia się a priori na ekranie może zostać zwiększona. Należy mieć na uwadze ten punkt. Polityka anulowania rezerwacji zależy od gospodarza i w niektórych przypadkach jest dość restrykcyjna. Może ona być umiarkowana, elastyczna lub surowa, jeśli w końcu zdecydujemy się odwołać zakwaterowanie. Należy pamiętać, że w przypadku anulowania rezerwacji opłata za rezerwację nie podlega zwrotowi w większości przypadków.

Możemy także zdecydować się na nocleg w domu nieznajomego. Oznacza to, że musimy mu powiedzieć, kiedy dotrzemy do celu. Ponadto, oczywiście, będziemy mieli trochę mniej prywatności, niż gdybyśmy byli w hotelu. Zakwaterowanie jest bezpłatne, ale spróbujmy przynieść coś gospodarzowi, aby mu się zrewanżować. W ramach zamiany możemy zakwaterować nieznajomych w swoim domu i za każdą noc, którą przyjmiemy podróżnego w zamian za darmową noc w domu innych podróżnych. Jedna noc w zamian za inną. W ten sposób jest to uczciwa i równa wymiana. Na długie podróże to najlepszy sposób, aby nie zrujnować swojego budżetu.

Także ten sposób nocowania ma swoje wady. Nie każdy uważa za zabawne zostawanie w domu nieznajomego za darmo. To zależy w dużej mierze od tego, jak się zachowujemy i od naszej filozofii podróżowania. Są ludzie, którzy kochają ten sposób podróżowania i inni, którzy się nim nie dzielą. Obydwa są jednakowo godne szacunku. Nie zawsze będziemy musieli spać na kanapie, możemy mieć szczęście, że mamy do dyspozycji pokój lub łóżko. W każdym razie, trzeba przyznać, że spanie na kanapie nie jest najbardziej komfortową rzeczą na świecie. Może się okazać, że przebywanie w domu nieznajomego i rozmowa z nim nie jest zabawne. W pewnych warunkach może się to także okazać niebezpieczne, podobnie jak jazda na stopa.

Pobyt w hostelu jest także dobrym sposobem na nocowanie w trakcie podróży. Jeśli lubimy spotykać ludzi i przebywać w otoczeniu młodzieńczej atmosfery, najlepszym rozwiązaniem są hostele. Jest to tańsze niż hotel i dzielimy się doświadczeniami. Możemy zarezerwować łóżko w pokoju dzielonym wyłącznie z kobietami, tylko z mężczyznami lub w pokoju mieszanym. Im więcej łóżek w pokoju, tym tańsza cena. W niektórych hostelach znajduje się bar, w którym można wypić piwo lub zagrać w bilard. Oferta wypoczynku wewnątrz hostelu jest bardzo szeroka. To idealne rozwiązanie, jeśli podróżujecie sami i chcemy trochę poznać nowych ludzi. Jest to również świetna opcja, jeśli podróżujemy w grupie przyjaciół liczącej cztery, pięć lub sześć osób. Możemy bezpośrednio zarezerwować pokój z łóżkami piętrowymi dla nas wszystkich. W ten sposób wszyscy będziecie razem i będzie to o wiele tańsze niż jakikolwiek hotel.

Wady nocowania w hostelu są jednak oczywiste. Warto zabrać ze sobą dobre zatyczki do uszu. Prawdopodobnie będziemy ich potrzebować. Zawsze jest ktoś, kto chrapie. Zawsze sprawdzajmy, czy cena hostelu w danym mieście jest niższa od ceny hotelu. Czasami to się nie liczy, kiedy podajemy całkowitą liczbę podróżnych. Dlatego jest rzeczą oczywistą, że "nie rób tego, czego nie chcemy zrobić sobie". Jeśli mamy cenną rzecz ze sobą, to nadal istnieje ryzyko, że może on zostać skradziony. Jeżeli mamy problem z zasypianiem, może mieć w takim miejscu problemy z tym, aby się wyspać w czasie podróży i będziemy zbyt zmęczeni, aby cieszyć się atrakcjami i zwiedzaniem.