Jak znaleźć miłość w internecie?

W dobie internetu, gdy większość spraw da się załatwić z powodzeniem bez konieczności wychodzenia z domu, poznawanie ludzi w prawdziwym życiu stało się trudniejsze. Wiele osób decyduje się zatem korzystać z internetu, by poznać kogoś wartościowego i spędzić z nim resztę życia. Czy da się to w ogóle zrobić? Gdzie szukać?

Portale randkowe i ich popularność

Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne i kolejne portale randkowe. Są bezpłatne, a konta założyć można już w kilka sekund. Już miliony osób korzystają z tego rozwiązania i znaleźć można tam ludzi o szerokiej gamie zainteresowań i planów na życie. Choć niektórzy wciąż są do tego sceptycznie nastawieni, rośnie ilość osób deklarujących, że udało im się stworzyć udany i szczęśliwy związek właśnie dzięki poznaniu się na tego typu portalu.

Wiele prób

Niektórzy zawodzą się, jeśli pierwsza wytypowana przez nich osoba okazuje się być niewłaściwą. Nie powinno to dziwić, gdyż każdy z nas instynktownie nadaje różne stereotypy. Jeśli zdarzy nam się niepowodzenie, mamy tendencję do myślenia, że każda kolejna poznana przez internet osoba okaże się być dla nas nieodpowiednia, a spotkanie z nią przyniesie rozczarowanie. Jednak czasem warto jest dać takim portalom kolejną szansę i próbować, nie poddając się. Miłość to nie rzecz, którą da się przewidzieć - czasami nawet wiele prób nie przyniesie pozytywnego rezultatu, nie warto się jednak załamywać.

Czy to ma szansę się udać?

Jeśli obie osoby, które nawiążą ze sobą rozmowę i znajdą nić porozumienia, będą sobą z upływem czasu dalej zainteresowane, jak najbardziej! Poleca się najpierw prowadzić przez jakiś czas wymianę wiadomości, aby zobaczyć, czy dana osoba ma z nami coś wspólnego i czy rozmawia się nam dobrze. Później, aby znajomość mogła się jednak przenieść na wyższy poziom, konieczne jest wyjście poza sferę internetu i spotkanie w prawdziwym życiu. W części przypadków jest to utrudnione sporą odległością, jednak oczywistym jest, że jeśli znajomość się rozwija, prędzej czy później musicie zdecydować się na ten ważny krok i doprowadzić do spotkania w cztery oczy.

Czy nie czeka nas zawód?

Wiele spotkań z osobami, z którymi wcześniej pisało nam się dobrze tygodniami, a nawet miesiącami, okazuje się porażkami. Nagle zauważasz, że nie rozmawia się wam dobrze, nie macie jednak tylu wspólnych zainteresowań, a na ogół panuje niezręczna cisza. Spora część osób w początkowej fazie wymiany wiadomości za bardzo idealizuje drugą osobę - ocenia ją jedynie na podstawie kilku zdań opisu i pozowanego zdjęcia. To oczywiste, że w takich opisach każdy stara się zaprezentować jak najciekawiej, a zdjęcia często są przerabiane z pomocą programów graficznych. Osoba siedzącą po drugiej stronie również ma wady, których oczywiście nie będzie chciała ujawnić w rozmowie z Tobą. Nie myśl więc, że każdy, z kim piszesz, lub kogo profil przeglądasz, to ideał pod każdym względem.

Jak najlepiej szukać?

To pytanie, na które każdy chciałby znać odpowiedź. Przede wszystkim bądź sobą w rozmowach z innymi ludźmi i nie kreuj się na postać, którą nie jesteś. Szczerość i uczciwość z Twojej strony sprawi, że druga osoba będzie wiedzieć, że traktujesz ją poważnie i zależy Ci na głębszej rozmowie. Zadawaj sporo pytań i opowiadaj o sobie, aby jak najszybciej zobaczyć, czy rozmowa zmierza w dobrym kierunku. I przede wszystkim nie próbuj umawiać się z każdą nowo poznaną osobą na spotkanie. Dla niektórych musi minąć trochę czasu nim do takiego spotkania w ogóle dojdzie, a usilne zachęcanie i próba przymuszenia do spędzenia razem czasu będzie skutkować tym, że ktoś będzie chciał zerwać z Tobą całkowicie kontakt. Zachowuj się tak, jak zachowywałbyś się w stosunku do kogoś, kogo poznałeś w prawdziwym życiu i z kim prowadzisz zwykłą rozmowę. Nie narzucaj się, waż słowa i zachowuj kulturę.

Internet to nie tylko portale randkowe

Czasami miłość można znaleźć poza portalami, na których jest to główny cel ich użytkowników. Niekiedy interesująca wymiana zdań na forum czy komentarzy na Facebooku lub polubienie zdjęcia na Instagramie może skutkować nawiązaniem długotrwałej relacji, która przeniesie się do realnego życia. Nigdy nie wiadomo, w jaki sposób nawiąże się kontakt z ciekawą osobą, dlatego warto nie wykluczać różnych mediów społecznościowych i stron internetowych jako formy zapoznawania się z ludźmi. Wiele osób przez internet dzieli się swoimi rzadkimi pasjami, umawia na spotkania z sympatykami tego samego zespołu czy szuka kogoś do wspólnego uprawiania sportu. Daje to kolejne szanse na spotkanie osób o podobnym hobby czy światopoglądzie. Wejść można również na chat i niezobowiązująco pisać, może któraś z wylosowanych osób okaże się bratnią duszą.

Miłość przez internet dla jednych nadal wydaje się abstrakcją, inni zaś doświadczyli jej na własnej skórze. Choć nie przychodzi łatwo, z pewnością internet jest jednym z miejsc, gdzie jak najbardziej da się ją znaleźć. Należy po prostu wytrwale szukać i się nie zniechęcać. Znajomości, czy to zawarte na portalu, forum czy też chacie, potrafią przemienić się w wieloletnie związki.