Co trzeba uwzględnić przy organizowaniu ślubu i wesela?

Najważniejsze zadania związane z organizacją ślubu można znaleźć tutaj, mogą przyprawić o zawrót głowy. Warto najpierw ustalić ogólne ramy dla ślubu i jego datę. Warto sobie także odpowiedzieć na pytanie, czy wesele powinno odbywać się w sposób cywilny, czy kościelny. Musimy także zastanowić się nad tym, czy obchody powinny być duże, małe, wiejskie czy eleganckie.

Niemniej jednak w pierwszej kolejności, należy ustalić budżet na wesele. Ile pieniędzy możemy i chcielibyśmy wydać? Zastanówmy się dokładnie, ile pieniędzy mamy do dyspozycji. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat kosztów ślubu, możemy zapytać znajomych, którzy już wzięli ślub lub sprawdzić to w internecie. Tworzenie pierwszej listy gości jest również ważne. Przed utworzeniem listy gości, nie możemy szukać lokalizacji. Wyszukajmy odpowiednią miejsce na ślub i wesele według lokalizacji, liczby gości, wyżywienia itp. i zorientujmy się, czy lokalizacja jest nadal dostępna w wybranym terminie i jakie koszty zostaną poniesione w związku z jej wynajęciem.

Znalezienie i zarezerwowanie doskonałej muzyki na ten wielki dzień również jest skomplikowanym zadaniem. Najlepiej jest zarezerwować zespół, muzyka lub DJ-a bezpośrednio po ustaleniu miejsca ślubu, ponieważ najlepsi z nich są szybko rezerwowani. W ten sposób otrzymamy najlepsze oferty w odpowiednim czasie i poznamy wszystkie koszty (w tym koszty podróży, pożądany czas odtwarzania i system nagłośnienia) z wyprzedzeniem. Najprostszym sposobem na porównanie ofert zespołów weselnych, muzyków i DJ-ów oraz artystów książki jest korzystanie z platform internetowych, gdzie wielu DJ-ów, piosenkarzy i zespołów przedstawia się i prezentuje swój zakres usług.

Stwórz folder ślubny, w którym możemy uporządkować wszystkie dokumenty na swój ślub według tematów. Jeśli chcemy również zaplanować swój ślub interaktywnie z gośćmi, wskazane jest stworzenie strony głównej ślubu od samego początku. Dzięki temu goście weselni zawsze mogą być na bieżąco informowani o wszystkich sprawach dotyczących ślubu. Jeśli chcemy uzyskać pomoc od planisty weselnego, powinniśmy zacząć szukać ich jak najszybciej.

Rejestracja na potrzeby ślubu cywilnego i uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów również wymaga odpowiedniego zaangażowania. Rejestracja jest możliwa najwcześniej 6 miesięcy przed ceremonią ślubną, ale niektóre urzędy stanu cywilnego przyjmują rezerwacje wcześniej. Niektóre dokumenty na ceremonię ślubną należy jednak złożyć w pierwszej kolejności. Warto przy tej okazji pomyśleć też o intercyzie, która daje obu partnerom bezpieczeństwo. Istnieją formy wspólnego majątku i oddzielności majątkowej. Przedyskutujmy swój ślub z księdzem, zwłaszcza procedurę i akompaniament muzyczny, jeżeli zdecydujemy się na ślub kościelny. Przyprowadzamy własnych muzyków, czy też chcielibyśmy, aby organy były używane?

Umówmy się na próbną kolację, w miejscu, które wybraliśmy na wesele i przedyskutujmy szczegóły. Warto także omówić ważne punkty, dotyczące wesela z restauracją i/lub hotelem, np. menu dla dzieci, karty miejsc, dekoracje kwiatowe, kolejność podawanego menu itp. Rezerwacja usługi cateringowej jest zalecana, jeżeli zarezerwowaliśmy lokalizację bez własnej gastronomii. W tym celu zarezerwujmy teraz firmę cateringową, które zapewni nam namioty, miejsca siedzące itp. Konieczne jest także sprawdzenie liczby gości i zaplanowanie rozmieszczenia miejsc siedzących. Kiedy liczba gości nagle wzrośnie, pomyślmy o tym, abym mogli się oni zmieścić.

Niemniej ważne jest planowanie noclegu dla pary małżeńskiej i gości. Szczególnie jest to istotne dla gości weselnych, którzy odbyli długą podróżą. Zapytajmy wcześniej członków rodziny o zakwaterowanie i wybierzmy hotele w różnych przedziałach cenowych. Wskazane jest także wyjaśnienie dotyczące transportu gości. W jaki sposób goście dotrą z urzędu stanu cywilnego do kościoła i miejsca obchodów? Czy jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych? Czy potrzeba dodatkowej usługi kierowcy dla gości weselnych? Rezerwacja fotografa lub kamerzysty na wesele jest także bardzo ważna. Poszukajmy odpowiedniego fotografa ślubnego w pobliżu miejsca ślubu.

Wynajmijmy samochód do ślubu. W specjalnym samochodzie ślubnym lub powozie poczujemy się jak para królewska w drodze do urzędu stanu cywilnego, kościoła lub miejsca świątecznego. Znajdźmy suknię ślubną. Suknia ślubna często musi być zamawiana przez firmy i przerabiana przez krawca. Więc rozpocznijmy wyszukiwanie jej jak najwcześniej. Garnitur powinien pasować do koloru sukni ślubnej i powinien być przymierzony co najmniej cztery tygodnie przed ślubem i w razie potrzeby zmieniony. Zdobądźmy pasujące obrączki teraz. Jeśli chciałbyś użyć pierścionków zaręczynowych jako pierścionków ślubnych, możemy je wygrawerować.

Wybór dekoracji ślubnych i kwiatowych jest także ważny. Przedyskutujmy z kwiaciarnią aranżacje kwiatowe na wesele i ucztę. Pomyślmy również o bukiecie ślubnym, dekoracji stołu, dekoracji samochodu. Pomyślmy o sukniach druhen i dzieci i dopasujmy je do sukni ślubnej. Zastanówmy się też nad ich wykorzystaniem.